
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Bandwidth | 12 MHz |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Slew Rate | 400 V/µs |
| Operating Supply Current | 1 mA |
| Input Bias Current | 80 nA |
| Output Current per Channel | 30 mA |
| Gain Bandwidth Product | 10.5 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 300 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 2.5 V |
| Voltage Gain | 91.13 dB |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 92 dB |
| Nominal Gain Bandwidth Product | 12 MHz |
| Schedule B | 8542330000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 97 dB |
| Amplifier Type | High Speed Amplifier |
| Input Voltage Noise Density | 10 nV/sqrt Hz |
Stock: 141
Distributors
pcbx
Unit Price$5.72500
Ext.Price$5.72500
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.72500 | $5.72500 |
| 10 | $4.45434 | $44.54340 |
| 25 | $4.13659 | $103.41475 |
| 50 | $3.95797 | $197.89850 |
| 100 | $3.78708 | $378.70800 |
| 300 | $3.59215 | $1077.64500 |
| 500 | $3.52008 | $1760.04000 |
| 1000 | $3.43742 | $3437.42000 |
